Регламент проведення змагань

РЕГЛАМЕНТ

розіграшу чемпіонату, першості та Кубку Коломийського району з футболу в 2013 році

(Інформацію взято з сайту http://fosk-ffkr.if.ua)

Розділ І. Нормативно-правова база Регламенту.
Розділ ІІ. Мета і завдання Регламенту.
Розділ ІІІ. Мета та завдання районних змагань з футболу.
Розділ ІV. Керівництво змаганнями.
Розділ V. Учасники та умови проведення змагань.
Розділ VІ. Офіційна процедура перед початком та після закінчення матчу.
Розділ VІІ. Арбітраж районних змагань.
Розділ VIII. Делегати районних змагань.
Розділ ІХ. Відповідальність футболістів, тренерів,керівників футбольних клубів (команд) та обслуговуючого персоналу.
Розділ Х. Протести.
Розділ ХІ. Місця проведення змагань.
Розділ ХІІ. Порядок оформлення заявочної документації.
Розділ ХІІІ. Визначення місць у турнірній таблиці.
Розділ ХІV. Нагородження.
Розділ ХV. Фінансові витрати.
Додаток № 1. Регламент розіграшу Кубку Коломийського району з футболу сезону 2013 року.
 

Розділ І. Нормативно-правова база Регламенту.

1.1.Нормативно-правовою базою Регламенту є:

 • Закон України "Про фізичну культуру і спорт".
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 29 червня 2004 року № 823 "Порядок забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів".
 • Правила поведінки глядачів на стадіонах під час відвідування футбольних матчів 2002 року.
 • Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу 2010 року.
 • Дисциплінарні правила Федерації футболу України 2009 року.
 • Дисциплінарний кодекс Івано-Франківської обласної федерації футболу 2012 року.
 • Регламент Федерації футболу України зі статусу і трансферу футболістів 2010 року.

Розділ ІІ. Мета і завдання Регламенту.

2.1. Мета:
Метою Регламенту є визначення та впровадження принципів організації і проведення змагань з футболу серед аматорських клубів району, прав, обов'язків і відповідальності суб'єктів футболу.

2.2. Завдання:

 • Сприяти проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів ФФУ, ААФУ та ФФКР.
 • Встановити порядок здійснення управління змаганнями.
 • Визначити заходи дисциплінарного впливу до порушників порядку організації та проведення змагань.
 • Створити умови для забезпечення комфорту та безпеки для учасників змагань і глядачів.

Розділ ІІІ. Мета та завдання районних змагань з футболу.

3.1. Чемпіонат, першість, розіграш Кубку району з футболу серед футбольних клубів (команд) проводиться з метою:

 • подальшого розвитку масового футболу в районі;
 • підвищення рівня майстерності футболістів;
 • визначення переможця та призерів чемпіонату, першості району серед дорослих, юнацьких команд та у комплексному заліку;
 • визначення володаря Кубку та Суперкубку району;
 • визначення сильніших команд району для участі у Кубку чемпіонів міст та районів області;
 • підготовка резерву для професійних команд області;
 • організація дозвілля шанувальників футболу району.

Розділ ІV. Керівництво змаганнями.

4.1. Проведення районних змагань з футболу покладається на Федерацію футболу Коломийського району (далі ФФКР).

4.2. Безпосереднє керівництво і оперативний контроль за проведенням змагань здійснює Комітет з проведення змагань ФФКР. Питання, які непередбачені цим Регламентом, регулюються Виконавчим комітетом ФФКР.

Розділ V. Учасники та умови проведення змагань.

5.1. Чемпіонат і першість Коломийського району з футболу сезону 2013 року проводиться по системі "весна–осінь".

5.2. У чемпіонаті та першості району з футболу сезону 2013 року змагатимуться:

 • перша ліга – 14 команд;
 • друга ліга – 13 команд.

Кількісний та персональний склад учасників чемпіонату району з футболу сезону 2013 року затверджує Виконавчий комітет ФФКР. З приводу системи проведення змагань у другій лізі рішення приймає Комітет з проведення змагань ФФКР.

5.3. До участі в змаганнях допускаються футбольні клуби, футбольні команди, які знаходяться на території Коломийського району.

5.4. Гравці, учасники чемпіонату, першості, розіграшу Кубку та Суперкубку району з футболу сезону 2013 року мають статус футболіста-аматора.
Аматором є футболіст, який не одержує винагороди, крім компенсації фактичних витрат, пов’язаних з його діяльністю у футболі. Допускається компенсація витрат на харчування, проїзд і розміщення під час змагань та на екіпірування, страхування і підготовку.

5.5 Футболіст-професіонал може бути класифікований як футболіст-аматор тільки після закінчення терміну 30 (тридцяти) днів від припинення діяльності в статусі професіонала. Вказаний термін визначається від дати, коли футболіст брав участь в останньому для нього календарному матчі, як професіонал.

5.6. Професіональні футболісти не мають права брати участь в чемпіонаті, першості, розіграшу Кубку та Суперкубку району з футболу сезону 2013 року.

5.7. У відповідності до Регламенту ФФУ зі Статусу та трансферу футболістів, гравець може бути одночасно зареєстрований на території України тільки в одному футбольному клубі (команді).

5.8. Гравцям футбольних клубів (команд) чемпіонату, першості, розіграшу Кубку та Суперкубку Коломийського району не дозволяється одночасно заявлятися за команди та брати участь в чемпіонатах, першостях та розіграшах Кубку інших областей, районів. В противному випадку дії таких гравців розглядає КДК ФФКР.

5.9. Чемпіонат, першість району з футболу серед команд І-ї та ІІ-ї ліги проводиться по коловій системі у два кола (на своєму полі та полі суперника).

5.10. Футбольний клуб (команда), яка приймає участь в чемпіонаті, першості району сезону 2013 року заявляє дорослу та юнацьку команду.

5.11. Футбольні клуби (команди) І-ї та ІІ-ї ліги змагаються серед дорослих та юнацьких складів.

5.12. Команда, дорослий склад якої у І-й лізі посяде І-ше місце, стає "Чемпіоном Коломийського району з футболу серед дорослих команд". Вона отримує право участі у Кубку чемпіонів міст та районів області 2013-2014, а у наступному сезоні виступати в чемпіонаті області. Виконком ФФКР може надати право виступати у чемпіонаті області командам, які виявили таке бажання, та готові взяти на себе всі необхідні зобовязання перед ФФКР.

5.13. Команда, юнацький склад якої у І-й лізі посяде І-ше місце, стає "Чемпіоном Коломийського району з футболу серед юнацьких команд".

5.14. За підсумками сезону 2013 року з І-ї ліги автоматично вибувають дві команди, дорослі склади яких посіли у підсумковій турнірній таблиці передостаннє і останнє місця.
Якщо команду І-ї ліги виключено з змагань і її дорослий склад посів у підсумковій турнірній таблиці місце вище передостаннього, тоді в І-ій лізі залишається команда, дорослий склад якої посів передостаннє місце у турнірній таблиці.

5.15. Два футбольні клуби ІІ-ї ліги, дорослі склади яких посіли за підсумками сезону 2013 року перше та друге місця, отримують право виступати у наступному сезоні в І-ій лізі.
У випадку відмови команди ІІ-ї ліги від переходу до І-ї ліги, це право надається команді, дорослий склад якої посів у підсумковій турнірній таблиці наступне місце після команди, яка відмовилася від переходу у І-шу лігу.

5.16. Якщо в І-ій лізі залишилася менша кількість команд, ніж це обумовлено Регламентом, то до початку сезону при згоді команд другої ліги в неї додатково можуть бути включені команди, що не були учасниками чемпіонату і першості району. Відповідне рішення ухвалює Виконавчий комітет ФФКР.

5.17. Розіграш Кубку району розглядається ФФКР, як один з основних турнірів, тому всі команди І-ї та ІІ-ї ліги зобов’язані змагатися за почесні призи районного футболу.

5.18. Умови розіграшу Кубку району викладені у додатках №1 цього Регламенту.

5.19. У ході календарних матчів чемпіонату, першості району дозволяється заміна 7-ми футболістів.

5.20. Футболіст, внесений до рапорту арбітра матчу, вважається учасником гри, навіть якщо він не виходив на футбольне поле.

5.21. При проведенні матчів чемпіонату, першості району у рапорт арбітра записують 18 футболістів (11 основних і 7 запасних).

5.22. Під час матчу в технічній зоні мають право перебувати: запасні футболісти, тренери, лікарі та керівники футбольного клубу (команди), які внесені у рапорт арбітра.

5.23. У випадку, якщо команда розпочинає матч у неповному складі і в ході матчу з будь-яких причин на полі залишається менше 7-ми чоловік, то арбітр припиняє матч, а даний випадок розглядає КДК ФФКР.

5.24. За воротами команд під час матчу можуть знаходитись тільки технічні працівники стадіону і юні футболісти, які подають м’ячі.

5.25. У випадку, якщо кольори форми команди гостей та господарів співпадають, то на вимогу арбітра матчу, команда господарів зобов’язана поміняти форму. В противному випадку рішення приймає КДК ФФКР.

5.26. Футболка гравця повинна мати номер на спині, під яким гравець внесений у рапорт арбітра. Висота номеру на футболці - 25 см., ширина – 12 см., ширина смуги – 3 см. На смугастих футболках номери наносяться на білому прямокутнику. Форма воротаря за кольором повинна відрізнятися від форми футболістів обох команд.

5.27. Кольори футболок та гетрів футболістів команд-суперниць не повинні збігатися.

5.28. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольором футболок арбітрів.

5.29. Матч юнацьких команд проводиться перед грою дорослих. Юнаки, які виступали за юнацьку команду не мають права в той же день виступати за команду дорослих.

5.30. Футбольні клуби (команди) господарі поля зобов’язані за одну-півгодини до початку матчу юнацьких команд провести розрахунки з арбітром, асистентами арбітра, за проведення матчу. Без виконання цих вимог арбітр має право не розпочинати матч.

5.31. Керівники футбольних клубів (команд) господаря поля зобов’язані за 30 хвилин до початку матчу відрекомендувати арбітру та інспектору (делегату) медичного працівника з арсеналом необхідних медикаментів та працівника правоохоронних органів. Без даних служб бригада арбітрів не має права розпочинати матч.

5.32. Тренер команди-господаря поля зобов’язаний за 30 хвилин до початку матчу внести у рапорт арбітра прізвище, ім’я футболістів на даний матч, вказати їх номери і представити арбітру матчу відповідні заявочні документи на кожного гравця (заявочний лист, паспорт футболіста). Команда-господар поля заповнює рапорт арбітра першою.

5.33. Рапорт арбітра підписується тренером, капітаном команди до початку матчу.

5.34. Ігри чемпіонату, першості району проводяться згідно з календарем змагань, який затверджується Комітетом з проведення змагань ФФКР.

5.35. Матчі чемпіонату, першості району повинні розпочинатися у точно визначений календарем змагань час. У випадку, коли юнацька команда запізниться на календарний матч, то матч відбудеться лише тоді, коли запізнення буде не більше 40-ка хвилин (один тайм). Час відраховує арбітр матчу. Команда-господар не має права на запізнення. В противному випадку рішення приймає КДК ФФКР.

5.36. Матч дорослих команд повинен відбутися у точно визначений календарем змагань час. Запізнення команд не допускається. Кожне запізнення на гру (юнаки, дорослі) розглядається КДК ФФКР.

5.37. У випадку неявки на гру юнацької або дорослої команди, цій команді зараховується технічна поразка – (-:+), а супернику технічна перемога – (+:-).

5.38. Якщо футбольний клуб (команда) зробить чотири неявки на ігри (юнаки або дорослі), то його подальша участь в змаганнях розглядається на засіданні КДК ФФКР. Всі результати за участю знятого футбольного клубу (команди) анулюються, якщо він провів менше 50 % матчів. Якщо він зіграв більше 50 % матчів, то у всіх наступних матчах знятому футбольному клубу (команді) зараховують технічні поразки – (-:+), а його суперникам технічні перемоги – (+:-).

5.39. Кожна неявка футбольного клубу (команди) (юнаки або дорослі) на календарний матч розглядається КДК ФФКР.

5.40. Після оплати футбольними клубами (командами) "Грошового обов’язкового внеску" за неявки на ігри в розмірі 300 грн, ФФКР повертає 50 % суми команді-суперниці для покриття витрат пов’язаних з організацією проведення матчу, який не відбувся. З команди винуватця знімається одне очко в турнірній таблиці, а якщо неявка відбулась в першому колі, в другому колі команда винуватець зобов’язана домашній матч провести на полі суперника до якого здійснено невиїзд.

5.41. Участь у матчі неоформленого у встановленому порядку чи дискваліфікованого гравця розглядається КДК ФФКР.

5.42. Переноси календарних матчів можливі тільки у виключних випадках за рішенням Комітету з проведення змагань ФФКР. Перенесені матчі мають відбутися не пізніше, ніж за 2 (два) тури до закінчення змагань.

5.43. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає Правилам гри, до ігор не допускаються. Гравці команд (юнаки, дорослі) зобов’язані проводити ігри у щитках.

5.44. Команди, які з тих чи інших причин виключені з змагань, у наступному сезоні можуть бути допущеними до змагань, тільки після рішення Виконкому ФФКР.

5.45. Зміни у назвах футбольних клубів (команд) відбуваються за офіційним письмовим зверненням футбольного клубу (команди) і здійснюються за рішенням Комітету з проведення змагань ФФКР.

5.46. У разі виходу футбольного клубу (команди) із складу учасників змагань через неспроможність подальшого виконання обов’язків перед ФФКР, клуб (юридична особа), що бажає стати правонаступником вибувшого клубу, повинен представити до ФФКР письмові зобов’язання про прийняття на себе боргів вибувшиго клубу перед ФФКР.

5.47. Процедура реєстрації футбольного клубу (команди), що визнаний Виконкомом ФФКР правонаступником, здійснюється згідно вимог Регламенту ФФКР та регламентуючих документів ФФУ.

5.48. По матчах, проведених без належної спортивної боротьби („договірних матчах”) рішення приймає КДК або інші уповноважені на це органи ФФКР. Підставою для розгляду є:

 • рапорт делегата матчу;
 • рапорт інспектора матчу;
 • рапорт арбітра;
 • рапорти асистентів арбітра;
 • відеоматеріали матчу;

5.49. За грубі порушення Статуту ФФКР, рішень Виконкому, КДК ФФКР та даного Регламенту, команда може бути знята з чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району.

5.50. Футбольний клуб (команда), яка відмовилася від участі у змаганнях або була знята з змагань, позбавляється статусу учасника змагань. Залишок від суми її заявочного внеску залишається в ФФКР.

5.51. Футбольний клуб (команда), яка відмовилася від участі у змаганнях або була знята з змагань, але мала заборгованість перед ФФКР, при відновленні участі у змаганнях, сплачує всю заборгованість на розрахунковий рахунок ФФКР.

5.52. Розминка гравців, які виходять на заміну, дозволяється тільки в зоні кутового прапорця з боку тієї половини поля, де знаходиться лава запасних команди, або за першим асистентом арбітра. Розминку повинні проводити по три футболісти від кожної команди у формі, що відрізняється за кольором від форми учасників гри на футбольному полі, арбітра та його асистентів.

5.53. Команді яка переходить з чемпіонату та першості області до виступів в чемпіонаті району надається першочергове право виступу в першій лізі чемпіонату району, в такому разі кількість команд які вибувають до другої ліги збільшується відповідно до кількості команд які переходять з чемпіонату області, дані випадки погоджуються виконкомом ФФКР.

Розділ VІ. Офіційна процедура перед початком та після закінчення матчу.

6.1. Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти та арбітри вітають глядачів підняттям рук над головою.

6.2. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди господарів поля та арбітрами.

6.3. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.

6.4. Після закінчення матчу команди розташовуються в центрі поля поруч з арбітрами на своїй половині поля. Футболісти дякують глядачам за їх підтримку оплесками над головою. Капітани команд рукостисканням дякують арбітрам за проведений матч.

Розділ VІІ. Арбітраж районних змагань.

7.1. Арбітраж районних змагань здійснюється арбітрами, асистентами арбітра, рекомендованими Асоціацією футбольних арбітрів ФФКР. Арбітраж здійснюється у відповідності з Правилами гри, змінами і доповненнями до них, затвердженими Міжнародною Радою футбольних асоціацій.

7.2. Арбітри, асистенти арбітра ФФКР перед початком сезону 2013 року зобов’язані ознайомитись з Регламентом змагань та правилами Чесної гри "Чесна гра – дисципліна і повага".

7.3. Контроль за якістю арбітражу здійснює Асоціація футбольних арбітрів ФФКР.

7.4. Призначення арбітрів на матчі районних змагань здійснюється Асоціація футбольних арбітрів і затверджується головою Асоціації футбольних арбітрів ФФКР. Прохання футбольного клубу (команди) або організації про заміну арбітра, асистентів арбітра, призначених на гру до розгляду не приймається.

7.5. Арбітри зобов’язані прибути до місця проведення матчу в день гри за одну годину до його початку.

7.6. У разі неможливості обслуговувати футбольний матч арбітр зобов’язаний за чотири дні повідомити про це голову асоціації футбольних арбітрів ФФКР.

7.7. У випадку неявки на гру бригади арбітрів (арбітра, асистента арбітра, 4-го арбітра), матч обслуговують найбільш кваліфіковані арбітри місцевого села, селища.

7.8. Арбітр дорослих складів під час проведення матчу юнацьких команд виконує функції асистента арбітра.

7.9. Під час проведення матчу дорослих команд арбітри виконують свої функції згідно призначення.

7.10. Арбітри юнацьких та дорослих складів по черзі виконують обов’язки асистента арбітра.

7.11. Неявка або запізнення на матч арбітра, асистента арбітра, 4-го арбітра розглядається на засіданні Асоціації футбольних арбітрів ФФКР.

7.12. Арбітр разом з інспектором (делегатом) матчу зобов’язаний до початку гри оглянути футбольне поле, оцінити його якість за п’ятибальною шкалою та зробити відповідний запис у рапорті арбітра. У разі непридатності футбольного поля для проведення матчу, арбітр приймає рішення про його скасування.

7.13. Арбітр зобов’язаний перевірити присутність медичного працівника . Його прізвище необхідно внести у рапорт арбітра.

7.14. У випадку відсутності інспектора та делегата матчу, арбітр виконує їхні функції.

7.15. Арбітр зобов’язаний до початку матчу разом з представниками команд, які зустрічаються визначити колір форми. У випадку збігу кольорів, форму змінює команда-господар.

7.16. Арбірт разом з тренером несе повну відповідальність за дотримання правил допуску футболістів до матчу.

7.17. Арбітр зобов’язаний до початку матчу перевірити заявочні документи (заявочний лист, паспорт футболіста) як юнацьких так і дорослих команд, а потім ретельно звірити ідентичність фотокартки на паспорті футболіста з особою, яка виходить на футбольне поле та номер (№) на футболці, який повинен співпадати з записом у рапорті арбітра.

7.18. Після закінчення матчу арбітр збобов’язаний на протязі 30-ти хвилин оформити рапорт арбітра. У рапорті арбітра необхідно викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, що прийняті відносно футболістів, тренерів, офіційних осіб команд і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу. Про це необхідно повідомити керівництво футбольних клубів (команд) та інспектора (делегата) матчу.

7.19. Рапорт арбітра від імені футбольного клубу (команди) підписує тренер або начальник команди, а також капітан команди до початку матчу.

7.20. Після закінчення матчу арбітр зобов’язаний передати по моб. тел. 096-257-06-05 інформацію про проведений матч, а до 10-ї години наступного дня доставити рапорт арбітра в районну федерацію футболу.

7.21. У випадку несвоєчасного надання інформації про проведений матч, відправки оригіналу рапорту арбітра (дата визначається за поштовим штемпелем на конверті) або у випадку, коли арбітр не внесе до рапорту арбітра попередження чи вилучення, порушення громадського порядку та інших негативних проявів, що мали місце у даному матчі, дії арбітра розглядатиме Асоціація футбольних арбітрів ФФКР.

7.22. У випадку подачі протесту або інциденту, що мав місце до, під час та після гри, арбітр зобов’язаний терміново представити письмовий рапорт в ФФКР і обов’язково бути присутнім на засіданні КДК ФФКР, які проводиться на протязі сезону.

7.23. У разі невиконання вимог Регламенту, Правил гри, арбітр разом з інспектором (делегатом) може прийняти рішення про припинення (відміну) гри.

Розділ VIII. Делегати районних змагань.

8.1. Делегування районних змагань здійснюється делегатами, рекомендованими Комітетом з проведення змагань ФФКР.

8.2. Делегати ФФКР перед початком сезону 2013 року зобов’язані ознайомитись з Кодексом етики і Чесної гри "Чесна гра – дисципліна і повага".

8.3. На окремі матчі чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району призначається делегат ФФКР. Витрати, пов’язані з делегуванням матчів (проїзд в обидві сторони, оплата харчування), здійснюються за рахунок ФФКР.

8.4. Призначення делегатів на матчі здійснюється Комітетом з проведення змагань ФФКР.

8.5. У випадку призначення делегатів на прохання команд-учасниць витрати, пов’язані з проведенням матчу (проїзд в обидві сторони, оплата харчування) несуть команди, які письмово звернулись до ФФКР з проханням призначити делегата.

8.6. У разі неможливості обслуговувати футбольний матч делегат зобов’язаний за чотири дні повідомити про це голову Комітету з проведення змагань ФФКР.

8.7. Делегування матчів передбачає:

 • контроль за дотриманням футболістами, тренерами, арбітрами, офіційними особами клубів та дирекціями стадіонів вимог Регламенту змагань футболу та Правил гри;
 • контроль за дотриманням усіма учасниками матчу, в тому числі глядачами, морально-етичних норм та принипів "Fair play" та "Respect";
 • запобігання та усунення можливих відхилень від вимог Регламенту змагань з футболу.

8.8. Делегат ФФКР, призначений на делегування матчу, є повноважним представником ФФКР, керується Регламентом змагань, директивами ФФКР з питань забезпечення порядку та безпеки на стадіоні і за його межами до, під час і після матчу.

8.9. Делегат є головним офіційним представником ФФКР на матчі. При виконанні спільних завдань з організації та проведення матчу йому безпосередньо підпорядковуються арбітр матчу та асистенти арбітра.

8.10.Делегат контролює організацію, підготовку та проведення матчу, дотримання вимог Регламенту, відповідних документів ФФУ, ФФКР, ФФКР з питань забезпечення громадського порядку і безпеки на стадіоні та прилеглій території до, під час та після матчу.

8.11. Делегат зобов’язаний прибути до місця проведення матчу за одну годину до його початку.

8.12. Після прибуття на місце проведення матчу делегат зобов’язаний представитися команді господарів поля, команді гостей, черговому медичному працівнику, працівнику правоохоронних органів та узгодити з ним питання, пов’язані з проведенням матчу.

8.13. У випадку подачі протесту або інциденту, що мав місце до, під час та після гри, делегат зобов’язаний терміново представити письмовий рапорт в ФФКР і обов’язково бути присутнім на засідані КДК ФФКР, які проводиться на протязі сезону.

Розділ ІХ. Відповідальність футболістів, тренерів, керівників футбольних клубів (команд) та обслуговуючого персоналу.

9.1. Керівники (тренери) футбольних клубів (команд) перед початком сезону 2013 року зобов’язані ознайомитись з Регламентом змагань та правилами Чесної гри «Чесна гра – дисципліна і повага».

9.2. Керівники футбольних клубів (команд), тренери, футболісти та працівники обслуговуючого персоналу, які беруть участь в районних змаганнях з футболу, зобов’язані неухильно виконувати усі вимоги Правил гри та даного Регламенту.

9.3. Футбольні клуби (команди) несуть відповідальність за поведінку своїх футболістів, офіційних осіб, членів клубу, глядачів, а також будь-якої іншої особи, яка виконує будь-яку місію на матчі від імені футбольного клубу (команди).

9.4. Офіційний представник футбольного клубу-господаря поля зобов’язаний зустріти команду гостей, бригаду арбітрів, інспектора та делегата при в’їзді на стадіон, де проводитиметься календарний матч.

9.5. Футбольний клуб-господар поля несе відповідальність за безпеку команди гостей, бригади арбітрів, інспектора та делегата з моменту їх прибуття на стадіон, де проводитиметься матч, протягом усього часу їх перебування, залучаючи для цього відповідні служби.

9.6. Футбольний клуб-господар поля зобов’язаний виділити місце для паркування транспортного засобу команди гостей, бригади арбітрів, інспектора та делегата.

9.7. У разі ігнорування офіційними представниками команди-гостей, бригади арбітрів, інспектора та делегата пропозицій клубу-господаря поля щодо гарантій безпеки, у тому числі майнової, паркування транспортних засобів у невідведених для цього місцях, клуб-господар поля не несе відповідальності за завдані збитки.

9.8. Приймаючий футбольний клуб (команда) несе повну відповідальність за громадський порядок на стадіоні до, під час та після матчу.

9.9. Керівники футбольних клубів (команд) не мають права втручатися в дії арбітрів, інспектора та делегата ФФКР.

9.10. У разі недисциплінованої поведінки футболістів однієї з команд або її представників, спільним рішенням арбітра та інспектора (делегата) матч може бути припинений. Даний випадок розглядає КДК ФФКР.

9.11. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає Правилам гри, до матчу не допускаються.

9.12. Дисциплінарні проступки керівників футбольних клубів (команд), тренерів, футболістів, обслуговуючого персоналу, а також випадки безпорядків на стадіонах (футбольних полях) серед глядачів розглядаються КДК ФФКР.

9.13. До керівників футбольних клубів (команд), тренерів, футболістів, обслуговуючого персоналу, арбітрів, інспекторів та делегатів можуть бути застосовані дисциплінарні санкції та інші заходи впливу у разі порушення ними Правил гри та даного Регламенту.

9.14. Керівники футбольних клубів (команд), тренери ведуть ретельний облік дисциплінарних санкцій (попередження, вилучення) своїх футболістів і несуть за це повну відповідальність.

9.15. Після закінчення матчу тренер (представник) футбольного клубу (команди) зобов’язаний ознайомитись з дисциплінарними санкціями (попередження, вилучення) і поставити свій підпис в рапорті арбітра, в графі: «З дисциплінарними санкціями ознайомлений».  

9.16. Дисциплінарні санкції (попередження, вилучення), які отримали футболісти у іграх чемпіонату та першості району, враховуються і в іграх розіграшу Кубку району і навпаки.

9.17. При переході футболіста з команди в команду (незалежно від ліги) його дисциплінарні санкції (попередження, вилучення) не анульовуються.

9.18. Після закінчення футбольного сезону дискваліфікація на наступний сезон розповсюджується лише на вилучених з поля футболістів, попередження, які були отримані футболістами анульовуються.

9.19. Дії футболістів, які не прибули у збірну команду району розглядаються на засіданні КДК ФФКР.

9.20. Дії гравців, які не брали участі у грі, але допустили образливі проступки щодо арбітрів, інспектора, делегата, офіційних осіб ФФКР розглядаються на засіданні КДК ФФКР.

9.21. Футбольний клуб (команда) зобов’язаний виконати рішення КДК ФФКР у визначений термін. У випадку невиконання рішення КДК, команда не допускається до наступних ігор, а питання про її участь в змаганнях вирішується на засіданні Виконавчого комітету, Президії або КДК ФФКР.

9.22. Якщо виникла необхідність зупинити гру і звернутися за допомогою до медичного працівника або правоохоронних органів, і арбітр фіксує їх відсутність, то матч необхідно припинити. Рішення щодо результату даного матчу приймає КДК ФФКР, розцінюючи цей випадок, як порушення даного Регламенту.

9.23. Якщо матч було припинено через недисципліновану поведінку футболістів, або через те, що у складі однієї з команд залишилось менше 7-ми гравців, то в силі залишається результат, який був у матчі на час його припинення. При нічийному результаті або результаті на користь ”винуватця”, “винуватцеві” зараховується технічна поразка (-:+), а супернику технічна перемога (+:-). Якщо гра не закінчилася з вини обох команд, то обом командам зараховується технічна поразка (-:-), турнірні очки командам не нараховуються.

9.24. При виявленні підкупу команди суперника, командам зараховується технічна поразка (-:-) та на команди накладається грошовий обов’язковий внесок згідно рішення КДК ФФКР. Особи, які безпосередньо займались цими протиправними діями відсторонюються від діяльності, що пов’язані з футболом терміном на 1 рік.

При повторному виявленні таких ганебних явищ команди позбавляються права участі в районних змаганнях з футболу, а особи, що безпосередньо вчинили ці дії, безстроково позбавляються права займатись діяльністю пов’язаною з футболом.  

9.25. При виявленні факту підкупу бригади арбітрів, інспектора, делегата матчу, команди позбавляються трьох очок, а арбітри, інспектор, делегат матчу несуть відповідальність згідно Дисциплінарних правил ФФКР.

При повторному виявленні таких порушень, арбітри, інспектор, делегат матчу, що вчинили такі ганебні поступки, безстроково позбавляються права займатися арбітражем, інспектуванням, делегуванням і будь-якими видами діяльності, що пов’язані з футболом, а справа, що пов’язана з їхньою корупційною діяльністю передається в правоохоронні органи для їх розгляду згідно чинного Законодавства України.    

9.26. Паління у технічній площі, ігровій зоні та адміністративних приміщеннях до, під час та після матчу забороняється. За порушення цього пункту Регламенту рішення приймає КДК ФФКР.

9.27. Учасники змагань та глядачі не повинні припускатися проявів дискримінації і/або расизму, публічних образ, або наклепу у ганебній формі щодо расової належності, кольору шкіри, мови, політичного і релігійного переконання або етнічного походження, а також будь-яких інших актів дискримінації і/або расизму чи зневаги до кого-небудь. Такі дії підпадають під застосування дисциплінарних санкцій у контексті Статті 20 Дисциплінарних правил ФФУ. Терміни відсторонення та розміри дисциплінарних санкцій у вигляді грошового обов’язкового внеску визначає КДК ФФКР.

Розділ Х. Протести.

10.1. Тренер футбольної команди зобов’язаний негайно після закінчення гри попередити арбітра та інспектора (делегата) про подання протесту. Мотиви подачі протесту зі слів тренера команди обов’язково фіксується арбітром у рапорті арбітра.

10.2. Арбітр, асистенти арбітра та інспектор (делегат) матчу у випадку подачі протесту зобов’язані терміново до 10-ї години наступного дня після матчу представити у ФФКР письмові пояснення щодо протесту.

10.3. Протест у рапорті арбітра повинен бути підписаний тренером команди, яка подала протест.

10.4. Про подання протесту арбітр та інспектор (делегат) матчу зобов’язаний повідомити іншу сторону.

10.5. Команда, яка подала протест зобов’язана представити у КДК ФФКР вичерпно вмотивовану суть протесту наступного після матчу дня до 15-ї години. В противному випадку протест на засіданні КДК ФФКР не розглядається.

10.6. Протести розглядаються КДК ФФКР після оплати грошового обов’язкового внеску у розмірі 100 гривень. Якщо протест задоволений, то 100 % грошового обов’язкового внеску повертається команді, яка подавала протест. Неоплачені протести не розглядаються.

10.7. Несвоєчасно подані та не зафіксовані у рапорті арбітра протести не розглядаються.

10.8. У випадку, якщо представники футбольного клубу (команди) не прибули на засідання КДК ФФКР для розгляду протесту, то в такому випадку протест розглядається без їх присутності.

10.9. Засідання КДК ФФКР проводяться на протязі сезону.

10.10. Не розглядаються протести, які подані на дії та рішення арбітра, асистента арбітра у зв’язку з подіями, що мали місце у грі:

 • призначення або не призначення вільних, штрафних або 11-метрових ударів;
 • визначення положення "поза грою";
 • визначення виходу м'яча за межі футбольного поля та надання права введення м'яча у гру;
 • зараховане чи не зараховане взяття воріт;
 • попередження, вилучення гравців з поля.


10.11 Якщо футбольний клуб (команда) або інші суб’єкти футболу не згідні з рішенням КДК ФФКР, то вони зобов’язані на протязі наступного дня після прийняття рішення КДК направити апеляцію до Апеляційного комітету ФФКР. В противному випадку апеляції не розглядаються.

Розділ ХІ. Місця проведення змагань.

11.1. Ігри чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району з футболу проводяться на стадіонах (футбольних полях), які попередньо прийняті Комітетом ФФКР з питань стадіонів та безпеки проведення змагань.

Розмір футбольного поля (довжина – від 100 метрів до 120 метрів; ширина – від 60 метрів до 75 метрів).

11.2. Проведення матчів чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району на футбольних полях без трав’яного покриття (гаревих, гумових, і т.п.) не дозволяється.

11.3. Якщо стадіон (футбольне поле) дискваліфіковане за порушення громадського порядку на ньому до, під час та після матчу, то команда, яка проводить на цьому стадіоні (футбольному полі) домашні матчі, проводитиме їх на стадіонах (футбольних полях) сіл, селищ, які знаходяться в межах району, і за погодженням з відповідальними даних стадіонів. Цей стадіон (футбольне поле) обов’язково повинен бути прийнятий Комітетом ФФКР з питань стадіонів та безпеки проведення змагань.

11.4. Команда господарів поля та керівники стадіонів (футбольних полів) зобов’язані забезпечити високий рівень організації проведення матчу, а саме:

 • підняти державний прапор України;
 • футбольне поле встановлених розмірів;
 • наявність туалетів для глядачів, футболістів обох команд та арбітрів;
 • спеціально обладнану кімнату для бригади арбітрів та інспектора (делегата);
 • виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів та інспектора (делегата);
 • роздягальні для гравців кожної команди;
 • таблички з номерами для показу замін;
 • сидячі місця з навісами для керівників футбольних клубів (команд), тренерів та запасних гравців;
 • розмітку „технічних майданчиків”;
 • необхідний інвентар для гри – 3 (три) футбольні м’ячі, які відповідають Правилам гри;
 • 2 (два) прапорці для асистентів арбітра (розмір полотнища 30 см. х 40 см., довжина древка – 45 см., діаметр – 15 мм.);
 • юних футболістів (не менше 6-ти чоловік) для подачі м’ячів;
 • чергування лікаря;
 • чергування представників правоохоронних органів.
 •  

11.5. У випадку невиконання пункту 11.4. даного Регламенту, футбольний клуб (команда) не допускається до участі в чемпіонаті району (І-ша ліга).

11.6. Недоліки, які будуть відображені в рапорті арбітра та рапорті делегата щодо організації проведення матчу будуть розглянуті на засіданні КДК ФФКР.

11.7. У випадку, коли футбольне поле не відповідає встановленим вимогам Правил гри (не рівне, пошкоджене, 2/3 залито водою і т.п.) і господарі поля відмовляються або не можуть усунути недоліки, то арбітр та інспектор (делегат) виносять рішення про можливість, неможливість проводити матч на цьому полі. Остаточне рішення щодо результату матчу приймає КДК ФФКР на підставі рапортів арбітра та інспектора (делегата) матчу.

11.8. Керівники футбольних клубів (команд) зобов’язані забезпечити громадський порядок на стадіоні до, під час та після матчу. Вони несуть повну відповідальність за безпеку команди гостей з моменту появи її на стадіоні і до їх від’їзду з території стадіону.

11.9. Команда господарів несе відповідальність за безпеку арбітрів та інспектора (делегата) з часу їх прибуття і до від’їзду з міста (селища, села).

11.10. Календарні матчі чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району з футболу повинні розпочинатися у точно визначений календарем змагань час. Принципово важливі матчі повинні проходити в один день і одночасно. Причини, які привели до порушення цього пункту Регламенту будуть розглянуті на засіданні КДК ФФКР.

Розділ ХІІ. Порядок оформлення заявочної документації.

12.1. Футболіст, який бажає брати участь у змаганнях ФФКР як футболіст-аматор, повинен бути зареєстрований та заявлений ФФКР.

12.2. Тільки зареєстровані в Єдиній інформаційній базі ФФУ футболісти можуть приймати участь у чемпіонаті, першості, розіграшу Кубку району з футболу сезону 2013 року.

12.3. Реєстрація футболіста полягає у видачі „Паспорта футболіста”.

12.4. Оформлення заявочної документації здійснює Комітет з проведення змагань ФФКР спільно з Комітетом з проведення змагань ІФФФ.

12.5. Керівники футбольних клубів (команд), які будуть приймати участь в чемпіонаті, першості, розіграші Кубку районі з футболу зобов’язані представити в Комітет з проведення змагань ФФКР наступні документи:

 • заявочний лист в одному примірнику у друкованому вигляді (встановленого зразка), завірений підписом керівника (представника) футбольного клубу, підписом лікаря (підпис та печатка лікаря обов’язкові). Заявочний лист обов’язково повинен бути підписаний головою сільської (селдищної) ради;
 • оригінал громадянського паспорту на кожного гравця дорослої команди;
 • для юнаків, яким є 16-ть років необхідно представити оригінал громадянського паспорту;
 • для юнаків, яким ще не має 16-ти років необхідно представити оригінал свідоцтва про народження та документ з фотокарткою, який засвідчує особу;
 • довідку про історію футбольного клубу (команди);
 • кольорову фотокартку футбольного клубу (команди), розмір 20 см. х 30 см. до 01.05.2012 року;
 • кольорову фотокартку стадіону (футбольного поля) на якому проводить домашні ігри команда, розмір 20 см. х 30 см. до 01.05.2012 року;
 • юридичну, поштову, електронну адресу та контактні номери телефонів і факсів футбольного клубу (команди) та стадіону;
 • документ що засвідчує сплату заявочного внеску.


12.6. Оформлення заявочних документів футбольних клубів (команд) перед сезоном 2013 року проводиться згідно графіку заявочної кампанії затвердженого Комітетом з проведення змагань ФФКР. Порушення футбольним клубом (командою) графіку заявочної кампанії розглядається КДК ФФКР.

12.7. Гравці, заявочна документація яких не відповідає вищевказаним вимогам, до участі у змаганнях не допускаються.

12.8. Команди, які не виконуватимуть вищевказані вимоги у повному обсязі, до заявки допускатися не будуть.

12.9. Відповідальність за невірні дані в заявочних листах несуть керівники футбольних клубів (команд) та тренери, які підписали та завірили заявочні документи.

12.10. При проведенні чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району з футболу сезону 2013 року встановлені два реєстраційні періоди для футболістів з 01 березня по 20 травня та з 01 серпня по 31 серпня. В інші строки заявка та переходи футболістів не дозволяється.

12.11. У дні календарних ігор заявка футболістів не проводиться.

12.12. У період з 1 липня поточного року по 30 червня наступного року футболіст може бути зареєстрований щонайбільше у трьох клубах. Протягом цього періоду футболіст має право виступати в офіційних змаганнях тільки за два клуби.

12.13. Футболіст має право на перехід до іншого клубу, який знаходиться на території України.

12.14. Перехід футболіста можливий у випадку подання ним особистої письмової заяви про таке бажання до ФФКР та керівництва попереднього клубу.

12.15. У випадку існування за футболістом матеріальної заборгованості попередній клуб має надати ФФКР відповідного листа на протязі двох днів після отримання заяви від футболіста.

12.16. Якщо на протязі двох днів від подання футболістом заяви до керівництва попереднього клубу до ФФКР від керівництва попереднього клубу не надходить лист з вимогою ліквідації майнової заборгованості гравця, гравець може бути зареєстрований за новий клуб.

12.17. Заявка на участь у змаганнях футболістів, які не мають громадянства України, дозволяється за наявності міжнародного трансферного сертифікату.

12.18. Заявка на участь у змаганнях футболістів – громадян України, які були зареєстровані в клубах інших країн, дозволяється за наявності міжнародного трансферного сертифікату.

12.19. Паспорт футболіста під час сезону – є власністю футбольного клубу (команди).

12.20. У випадку звільнення футболіста з команди її керівництво зобов’язане у 7-денний термін письмово повідомити Комітет з проведення змагань ФФКР про причину звільнення і здати паспорт футболіста.

12.21. При переході футболіста з футбольного клубу (команди) в інший футбольний клуб (команду), паспорт футболіста необхідно здати в Комітет з проведення змагань ФФКР.

12.22. По завершенню сезону керівники футбольних клубів (команд) зобов’язані здати паспорти футболістів в Комітет з проведення змагань ФФКР.

12.23. У випадку втрати паспорта футболіста або не виконання пунктів 12.20.; 12.21.; 12.22. цього Регламенту, футбольний клуб (команда) зобов’язаний сплатити грошовий обов’язковий внесок згідно рішення КДК ФФКР.

12.24. У сезоні 2013 року за юнацьку команду дозволяється заявляти юнаків, які народилися з 1 січня 1995 року по 31 грудня 1997 року включно. Юнаки 1998-1999 року народження можуть бути заявлені тільки при наявності медичної довідки, яка засвідчує, що юнак за станом здоров’я може виступати у змаганнях з футболу за старшу вікову групу. Ця довідка повинна бути завірена печаткою та підписом лікаря. Юнакам 1998-1999 року народження не дозволяється виступати в чемпіонаті, першості, розіграші Кубку району з футболу за дорослі склади команд.

12.25. Заявка футбольних клубів (команд) учасників чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району з футболу буде проводитися в ФФКР згідно графіку заявочної кампанії за адресою: 78200, м. Коломия, вул. Довбуша, 147 а.

Розділ ХІІІ. Визначення місць у турнірній таблиці.

13.1. За перемогу команді нараховується 3 (три) очки, за нічию 1 (одне) очко, за програш очки не нараховуються.

13.2. Місця команд в чемпіонаті та першості району визначається за такими показниками, отриманими у всіх матчах:

 • більша кількість набраних очок;
 • більша кількість перемог;
 • більша різниця забитих і пропущених м’ячів;
 • більша кількість забитих м’ячів.


13.3. У випадку рівності показників, вказаних у п. 13.2 цього розділу, у двох (крім випадку визначення чемпіона району серед юнацьких та дорослих складів) і більше команд перевагу отримують команди, які в матчах з усіма конкурентами мають кращі показники:

 • більша кількість набраних очок;
 • більша кількість перемог;
 • краща різниця забитих і пропущених м’ячів;
 • більша кількість забитих м’ячів;
 • менша кількість порушень (попередження – одне очко, вилучення – три очка).


13.4. За рівності показників, вказаних в п. 13.3. цього розділу, місця команд визначаються шляхом жеребкування, яке проводить Комітет з проведення змагань ФФКР.

13.5. Якщо тільки дві команди набрали однакову найбільшу кількість очок в усіх матчах чемпіонату (юнацькі склади), то чемпіон району серед юнацьких команд визначається за результатом додаткового матчу між ними на нейтральному полі, рішення щодо якого приймає Комітет з проведення змагань ФФКР.

Якщо тільки дві команди набрали однакову найбільшу кількість очок в усіх матчах чемпіонату (дорослі склади), то чемпіон району серед дорослих команд визначається за результатом додаткового матчу між ними на нейтральному полі, рішення щодо якого приймає Комітет з проведення змагань ФФКР.

13.5.1. Якщо основний час матчу закінчиться внічию, то призначається додатковий час (два тайми по 15 хвилин без перерви).

13.5.2. Якщо і додатковий час закінчиться внічию, то призначається серія 11-метрових ударів.

Розділ ХІV. Нагородження.

14.1. Команді, яка зайняла перше місце у чемпіонаті району серед дорослих, команд присвоюється звання "Чемпіон Коломийського району серед дорослих команд". Команда нагороджується Кубком, дипломом. Керівники футбольного клубу (команди), тренери, гравці, нагороджуються "золотими" медалями та грамотами ФФКР.

14.2. Команди, які зайняли 2-ге та 3-тє місце у чемпіонаті району серед дорослих команд стають „срібними" та „бронзовими" призерами чемпіонату району з футболу. Команди нагороджуються дипломом. Керівники футбольних клубів (команд), тренери, гравці, нагороджуються відповідно "срібними", "бронзовими" медалями та грамотами ФФКР.

14.3. Команда, яка зайняла перше місце у чемпіонаті району серед юнацьких команд стає переможцем Коломийського району з футболу серед юнацьких команд. Команда, тренери, гравці нагороджуються грамотами ФФКР.

14.4. Команди, які зайняли 2-ге та 3-тє місце у чемпіонаті району з футболу серед юнацьких команд нагороджуються грамотами.

14.5. За підсумками чемпіонату, першості та розіграшу Кубку району з футболу Виконавчий комітет ФФКР затверджує п’ять кращих арбітрів району.

14.6. Окремі футбольні клуби (команди) та футболісти можуть бути нагороджені спеціальними призами редакцій газет, телебачення або інших організацій.

14.7. Виконавчий комітет ФФКР може призначити грошові премії футбольним клубам (командам), які за підсумками чемпіонату, першості та розіграшу Кубку району з футболу стали переможцями, призерами у залежності від фінансового стану та кошторису ФФКР.

14.8. Команди другої ліги, які зайняли перше та друге місце нагороджуються дипломами та грамотами.

Розділ ХV. Фінансові витрати.

15.1. Для покриття витрат, пов'язаних з організацією та проведенням змагань Виконком ФФКР затверджує розміри колективних членських внесків для команд учасників чемпіонату, першості та розіграшу Кубку району з футболу.

15.2. Футбольні клуби (команди), які не перерахували колективні членські внески до змагань не допускаються.

15.3. За рахунок колективних членських внесків проводяться:

 • конференції, засідання , Виконкому, постійних комітетів ФФКР;
 • навчально-тренувальні збори, наради, семінари підвищення кваліфікації громадського активу ФФКР;
 • підготовка та участь збірних команд району у Обласних змаганнях;
 • підготовка та проведення чемпіонату, першості та розіграшу Кубку району з футболу;
 • виготовлення та придбання нагородної, сувенірної атрибутики (кубки, медалі, вимпела, грамоти, значки, афіші, пам'ятні призи.
 • оплата оренди та обладнання офісу ФФКР;
 • надання практичної, методичної та фінансової допомоги футбольним клубам (командам) області;
 • покриття інших витрат затверджених Виконкомом ФФКР.


15.4. Оплата арбітражу ігор чемпіонату, першості та розіграшу Кубку району з футболу здійснюється згідно постанови Виконавчого комітету ФФКР. Оплата арбітражу проводиться за обслуговування матчу юнацьких та дорослих команд.

15.5. У випадку невиконання постанови Виконавчого комітету ФФКР щодо оплати арбітражу, арбітр може не проводити матч. Рішення щодо результату гри приймає КДК ФФКР.

15.6. У випадку, якщо календарна гра не відбулася з вини однієї з команд, оплата арбітражу здійснюється як за виконану роботу, за умови, що арбітри прибули на місце проведення матчу.

15.7. Витрати, пов'язані з участю команд у чемпіонаті, першості та розіграшу Кубку району футболу (проїзд в обидві сторони, добові, харчування, розміщення і т.п.) за рахунок відряджуючих організацій.

Комітет з проведення змагань ФФКР

 

Додаток №1

Регламент розіграшу  Кубку Коломийського району з футболу в 2013 році

1. Федерація футболу Коломийського району розглядає розіграш Кубку району як один з основних турнірів, тому всі команди І-ї та ІІ-ї ліги (в тому числі володар та фіналіст Кубку району сезону 2012 року) зобов’язані змагатися за почесний приз районного футболу.

2. Усі етапи кубкового турніру (крім 1/2 фіналу) складаються з одного матчу.

3. Змагання проводяться за системою з вибуванням.

4. Господарем поля на всіх етапах змагань (крім 1/2 та фіналу) є команда, яка виступає в лізі, нижчій за рангом. Якщо зустрічаються команди однієї ліги, то господарем поля є команда, яка має непарний номер при жеребкуванні. На стадії 1/16 пари формуються за рейтинговою системою попереднього сезону. Починаючи зі стадії 1/8 фіналу суперник визначається жеребом.

5. Якщо основний час матчу (1/16, 1/8, 1/4 фіналу) завершився внічию, призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин). Якщо в додатковий час не буде виявлено переможця, призначається серія післяматчевих 11-метрових ударів згідно Правил гри.

6. На етапі 1/2 фіналу розіграшу Кубку району переможець визначається за такими показниками:

 • за найбільшою кількістю набраних очок у двох іграх;
 • за кращою різницею забитих і пропущених м’ячів;
 • якщо обидві команди забили однакову кількість м’ячів у двох іграх, то до наступного етапу виходить команда, яка забила більше м’ячів на чужому полі;
 • якщо обидві команди забили однакову кількість м’ячів на чужому полі, то після другої гри призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин без перерви);
 • якщо в додатковий час обидві команди забивають однакову кількість м’ячів, то до наступного етапу виходить команда гостей, яка забила більше м’ячів на чужому полі;
 • якщо в додатковий час не було забито м’ячів, то призначається серія 11-метрових ударів.


7. Кубковий турнір проводиться в терміни, які затверджені Виконавчим комітетом або Комітетом з проведення змагань ФФКР.

8. Матчі розіграшу Кубку району з футболу повинні розпочинатися у точно визначений календарем змагань час. У випадку, коли команда гостей запізниться на матч, то матч відбудеться лише тоді, коли запізнення буде не більше 45-ти хвилин (один тайм). Час відраховує арбітр матчу. Команда-господар не має права на запізнення. В противному випадку рішення приймає КДК ФФКР.

9. Фінальний матч розіграшу Кубку району проводиться з однієї гри. Рішення щодо місця проведення фінального матчу приймає Виконкоми або Комітет з проведення змагань ФФКР. Витрати, пов’язані з організацією та проведенням фінального матчу, за рахунок ФФКР. Витрати, пов’язані з участю команд в фінальному матчі (проїзд, добові, харчування, розміщення) за рахунок футбольних клубів (команд) або відряджуючих організацій.

10. У розіграші Кубку району дійсні ті ж заявки, що й у чемпіонаті та першості району.

11. У кожному матчі розіграшу Кубку району у рапорт арбітра вноситься 18 футболістів (11 основних, 7 запасних). Дозволяється заміна 7-ми гравців.

12. Дисциплінарні санкції (попередження, вилучення), які отримали футболісти у іграх чемпіонату, першості району, враховуються і в іграх розіграшу Кубку та навпаки.

13. У випадку переходу футболіста під час реєстраційного періоду до іншого футбольного клубу (команди), він може продовжити участь у матчах розіграшу Кубку у складі нового футбольного клубу (команди).

Примітка: футболісти, які були зареєстровані після першої півфінальної гри, не мають права брати участь в подальших матчах розіграшу Кубку району.

14. У випадку неявки або за участь у матчі неоформленого у встановленому порядку гравця, футбольний клуб (команда) рішенням КДК ФФКР знімається з розіграшу Кубку району і до цієї команди застосовуються дисциплінарні санкції.

15. За участь у матчі заявленого але не внесеного у рапорт арбітра матчу гравця, футбольний клуб (команда) рішенням КДК ФФКР знімається з розіграшу Кубку району і до цієї команди застосовуються дисциплінарні санкції.

16. У випадку, якщо матч розіграшу Кубку району не відбувся з вини однієї з команд, оплата арбітражу та інспектування здійснюється як за виконану роботу за умови, що бригада арбітрів та інспектор (делегат) прибули на місце проведення матчу.

17. Команди зобов’язані взяти участь у церемоніях вікриття фінального матчу та нагородженні. У разі відмови, до футбольного клубу (команди) застосовуються дисциплінарні санкції згідно рішення КДК ФФКР.

18. Нагородження володаря Кубку району, фіналіста, бригади арбітрів, інспектора та делегата проводиться згідно з Регламентом районних змагань.

19. Ситуації, що не передбачені цим Регламентом, регулюються Регламентом чемпіонату, першості, розіграшу Кубку району з футболу сезону 2013 року.

20. Зміни та доповнення до цього Регламету розглядає Комітет з проведення змагань і надає Виконкому ФФКР для затвердження.